Laser – wielość zastosowań

Laser wynaleziono prawie 50 lat temu. Na palcach jednej ręki można policzyć wynalazki, które wykazują tak wielką gamę zastosowań. laser ma zastosowanie w produkcji, napędach optycznych, badaniach pomiarowych, astronomii, medycynie, technologiach namierzających w nauce i wojskowości, telekomunikacji w światłowodach, w sztuce i poligrafii. W poniższym poradniku największą uwagę zwrócimy właśnie na poligrafię. Dowiecie się, do jakich zastosowań niezbędne jest grawerowanie laserem i co to są plotery laserowe.

Laser w służbie piękna
Laser ma fantastyczną dokładność w cięciu powierzchni. Jest w stanie kroić rozległą gamę surowców, od drzewa, przez szkło, aż po żelazo nawet. Znakowarka laserowa w zakładach grawerskich z powodzeniem wykona dla nas tablice, trofea, każdego typu emblematy, słowa i cyfry metalowe. Z sukcesem się wykażą przy wyrobie monet, identyfikatorów i każdego gatunku inskrypcji na jakiejkolwiek powierzchni. Współczesne grawerowanie laserem spełni praktycznie każde zlecenie poligraficzne, jakie wymyślimy. I dostaniemy gwarancję, że wypalone linie okażą się perfekcyjnie proste.

Jeśli chodzi o typy urządzeń, najchętniej stosowane są dwa. Laser CO2 jest prawdopodobnie najbardziej precyzyjny, cechując się rzędem dokładności w granicach jednej tysięcznej milimetra. Warto wiedzieć, że przydaje się także w operacjach plastycznych. Potrafi zniwelować część zmarszczek, a i również poprawić źle wyglądające blizny po młodzieńczym trądziku.

Poziomica laserowa PROFILINE marki SOLA
Chętnie stosowanym urządzeniem w poligrafii jest ploter laserowy. Świetnie nadają się one do łatwiejszych prac, a łatwość i automatyzacja obsługi sprawia, że znajduje zastosowanie w wielu zakładach. szkło (więcej treści na ten temat)
Podpatrzone na: Lasertechnik
23/05/11, 07:01
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.