Przestrzeń gastronomiczna w salonie

Kuchnia razem z pokojem gościnnym to opcja dość popularna. Tyczy się to nie tylko niewielkich mieszkań, choć w takim przypadku takie rozwiązanie bywa szczególnie funkcjonalne. W każdym razie, zestawienie tych dwóch pomieszczeń w jedno niesie ze sobą wiele zalet. Dlaczego opłaca się pomyśleć o takim rozwiązaniu?


Kuchnia otwarta na salon
Najważniejsza zaleta zestawienia kuchni z pokojem gościnnym odnosi się do przestrzeni mieszkalnej. Niektórzy podejmują decyzję o usunięciu postawionej wcześniej ściany dzielącej pokój gościnny i kuchnię. Dzięki temu mieszkanie nabiera dużą ilość przestrzeni. Teoretycznie, zdobywamy jedynie powierzchnię, która przypadała na ścianę. W praktyce jednak takie zestawienie pomieszczeń sprawia wrażenie dużo większego mieszkania. Dobrze jest mieć na uwadze, iż większe przestrzenie doskonale współgrają ze stylem nowoczesnym. Inspiracje na ten temat możesz podglądnąć na - zobacz najnowsze aranżacje kuchenne).

Kuchnia zamknięta
Kuchnię jako aneks w pokoju gościnnym docenią również młodzi rodzice. Kiedy trzeba przyrządzić posiłek, a przy tym mieć na oku maluchy, to zadanie takie nie jest łatwe, gdy kuchnia jest osobnym pokojem. Maluchy przy gotowaniu nie będą miały co robić, a obserwowanie dzieci może skończyć się przypaleniem potraw. Za to wtedy, gdy kuchni i salonu nie oddziela ściana, dzieci mogą się spokojnie bawić w salonie, a rodzić może gotować posiłek bez strachu, jednocześnie uważając na maluchy.

Identycznie przedstawia się kwestia gości. Gdy urządzamy domówkę i przybywa do naszego domu duża ilość przyjaciół, dobrze byłoby dotrzymać im towarzystwa. Dzięki temu, że kuchnia i salon stanowią pojedyncze pomieszczenie, nic nie stoi na przeszkodzie, by przygotowywać jedzenie i jednocześnie podtrzymać rozmowę z zaproszonymi.
23/03/07, 07:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.