Kryteria wyboru lokalu

Niełatwo wybrać najlepsze mieszkanie. Deweloperzy reklamują się atrakcyjnymi plombami, jedna rynek wtórny wydaje się przystępniejszy. Gdy to wszystko już załatwione, nowych lokatorów czeka mnóstwo urzędowych spraw.
Dom czy mieszkanie za milion
Rynek mieszkań nie jest teraz najsilniejszy, ale jednak inwestujemy w mieszkania Poznań, i Kraków dobrze wypadają na rynkach regionalnych pod względem liczby powstającyh inwestycji. Poszukujący własnego M w wielkich miastach wahają się pomiędzy rynkiem pierwotnym a wtórnym (następna strona).

Zobacz również

Jakim sposobem zrealizować marzenia o własnym M?

mieszkania
Prywatne mieszkanie to marzenie każdego z nas. Niemniej jednak nie wszyscy zdołamy je uskutecznić. W większości wypadków na przeszkodzie stoją finanse, a de facto ich niedobór. Mało osób stać na zakup czterech kątów za gotówkę, zaś o zdolność kredytową dodatkowo nie jest łatwo. Jeśli już jednak mamy taką możliwość i możemy sobie pozwolić na nabycie lokum zostaje w dalszym ciągu jedna podstawowa sprawa – wybór właściwego dewelopera.


Ustawa deweloperska sprzyja klientom? Od kwietnia 2012 roku obowiązuje ustawa deweloperska, która ma pomóc wszystkim noszącym się z zamiarem zakupu nieruchomości z rynku pierwotnego . Na miejsce typowej umowy przedwstępnej weszła umowa deweloperska, która ma formę aktu notarialnego, więc może być skutecznym zabezpieczeniem. W dodatku sprzedający są zobowiązani do otwierania rachunków powierniczych dla kupujących. Kupujący przekazuje więc poszczególne kwoty na konto, a bank przekazuje to inwestorowi – tylko wtedy gdy, że inwestycja idzie według planu. Warto zwrócić uwagę na typ rachunku powierniczego, bo tylko ten zamknięty może być najkorzystniejszy. Kolejnym obowiązkiem jest szczegółowy prospekt informacyjny, który kupującym musi przekazać deweloper Poznań i inne duże miasta już rozpoczęły inwestycje (mtproject.pl/inwestycja/) po wejściu w życie ustawy.

Może jednak rynek wtórny? - Najnowsze inwestycje - Najnowsze inwestycje mieszkaniowe]Nieruchomości z rynku wtórnego dają możliwość wprowadzenia się od razu, a remonty czasami nie są potrzebne. ]Tutaj na pewno dobrze powinniśmy skontrolować stan prawny mieszkania i zwrócić się o odpis z ksiąg wieczystych i informacje o zameldowanych. Dobrze też sprawdzić kto ma prawo do mieszkania, a upewnienie się o braku zaległości w opłatach także jest ważne.

Umowa przedwstępna może mieć formę aktu notarialnego, jednak niektórzy ludzie chcą tylko umowę cywilnoprawną.

Zaintrygował Cię ten artykuł? Wejdź więc w poniższy link, dowiedz się (http://www.mtproject.pl/kontakt/), czy następne posty też wydadzą Ci się zajmujące. Sądzimy, że tak.

Musimy wiedzieć o dodatkowych opłatach: podatek od czynności cywilnoprawnych i wszystkie opłaty sądowe.


Inwestycje mieszkaniowe w Poznaniu i Wrocławiu coraz częściej tworzą się krańcach miast. Małe i duże osiedla są atrakcyjne dla młodych ludzi, a ustawa deweloperska ma ułatwić pewne transakcje. Rynek pierwotny będzie więc coraz popularniejszy.
21/11/04, 13:48
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.